Mağaza Tasarımlarında 2021 Yılında Yaşanan Yenilikler

0 0
Read Time:2 Minute, 33 Second

Market tasarımları 2021 yılında, pandeminin de çok keskin etkisiyle birlikte daha butik bir görünüme kavuştu. Reyonları tıklım tıkış doldurmak yerine konseptler belirlenerek belli bir ürün gurubu market rafı çalışmasıyla daha öne çıkarılmaya başlandı. Marketlerin iç planlaması bu doğrultuda tekrar gözden geçirilip koridorlar genişletildi. Temel gıda maddeleri ya da ürünleri daha gözle görülebilir bir şekilde dizilmeye başlandı.

Büyük market zincirleri bile meyve ve sebze reyonlarını dikkat çeken renklerde ve tonlarda değiştirerek marketlerin en ferah bölümüne yerleştirdi. Bunun nedeni pandemide insanları bir arada bulunacak şekilde alışveriş yapmasını engellemek ve ürünleri incelerken çok fazla yan yana durmalarını engellemek içindir.

Sadece alanı genişletip mağaza girişine taşımakla kalmayan marketler, göze hitap eden pond ahşap meyve sebze reyonu, vegy meyve sebze reyonu gibi modellerle de yenilikçi bir anlayış getirmiştir. Ürünleri gruplandırarak düzenli bir sunum gerçekleştirmeyi amaçlayan marketler 2021 yılında bu modellere geçiş göstermiştir.

Market içinde gerekli olan değişlikler nelerdir?

202 yılında pandeminin tüm alışveriş alışkanlığını değiştirmesiyle marketler, satışları arttıracak yeni stratejiler üretmek için çalışmalar yapmıştır. Sonuçlarında market için düzenlemesinden sonra mağaza ekipmanlarını da düzene sokmak gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi market içinde ençok kullllanılan araçlarında başında gelen market arabası, pandemide insanların dokunmaktan imtina ettiği bir aksesuar olmuştur.

Market arabası hacmi diğer alışveriş sepetlerine göre daha geniştir. Dolayısıyla insanlarda alışveriş yapma alışkanlığına yönlendirme de daha başarılı olmaktadır. Pandemide insanlar market arabası kullanımını dokunmamak adına azaltmıştır bunun yerine kendi alışveriş torbalarını ya da daha az kullanılan alışveriş sepetlerine yönelmiştir. Buna çözüm olarak mağazalar ve marketler, envanterindeki market arabalarını dezenfekte ettirmeye başlamış, yıpranan araçları ise yenileyerek daha temiz bir görünüme kavuşmasını sağlamıştır.

Antibakteriyel saplı market arabaları pandemide marketlerin kurtarıcısı olmuştur

Özellikle pandemide yeni bir teknoloji kullanılarak üretilen Loop Antibakteriyel saplı market arabası %99 etkinlikte bakteri korumasına sahiptir. Bu market arabası kullanıldığında mikrobik popülasyonu tespit edilemez düzeye indirir, müşteriler arasındaki bakteri yayılımını engeller, sonucunda müşteriler zararlı mikro-organizmalara karşı korumada etkili olur.

Plastik saplı olan bu market arabası modelinde hem ergonomik bir yapı hem de bakteri kalkanı bulunur. Daha az el teması ve daha kolay hareket imkânı sayesinde rahatlıkla alışveriş fırsatı sunar.

Çocuk market arabaları modellerinde de değişiklikler gerçekleştirilmiş, hem güvenli hem sağlıklı maddelerden üretim gerçekleştirilmiş ve üretimi Sova Retail tarafından üstlenilmiştir. Sweet, Cute plastik çocuk market arabaları çocuklara market alışverişi sırasında eğlenceli bir deneyim yaşatan Junior market arabası modeli, Easy-B ve Easy-B Twin modelleri, 2021 yılında marketlerin içinde görmeye başladığımız en iyi yeniliklerdendir.

Küçük depolarda bile geniş ürün stok imkânı

Sova Retail, mağazaların ve marketlerin ençok zorlandığı taraf olan depo yönetimi ve lojistik alanına yönelik yaptığı çalışmalarda en zor fiziki şartlarda bile en pratik çözümleri sunmak için çalışma yapmaktadır.

En küçük alanda bile en etkili çözümü Mini Rack depo rafları ile sunan şirket, tamamen market ya da mağazaların depo konumuna göre projelendirmeyi yapıp çok kısa sürede kurulumu gerçekleştirmektedir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda rahatlıkla ölçülendirilebilen bu sistem en çok tercih edilen depo çözümlerinden biridir.

Büyük marketler için depo rafları sistemi olarak kullanılabilecek HR ağır yük sistemi sayesinde güvenlik en önde tutularak istiflenecek kolilerin tamamen geniş bir alanda yapılmasını sağlar. Bu depo rafları sisteminde forklift, transpalet kullanımı için dizayn edilmiştir. Küçük depolardan ziyade daha büyük market zincirlerine tavsiye edilmektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close