Litrelik Kolonya Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0 0
Read Time:2 Minute, 1 Second

Litrelik kolonya, pandemi zamanı en çok tercih edilen kolonya oldu. Salgının başlangıcında insanların kolonyaya olan ilgisi ve kısa süreli tedarik sorunu, insanları stok yapmaya yöneltti. Bununla birlikte zaten güncel yaşamda çok kullanılan özellikle limon kolonyası, talep rekoru kırdı.

Kolonyada dikkat edilmesi gerekenler

80° kolonya olmalıdır. Çünkü dezenfektan görevini de kolonyalarla gidermek isteyen insanlar, virüs ve bakterilerden korunmak için yüksek etil alkol derecesi içeren kolonyalardan fayda göreceklerdir. 60° ve üstündeki derecelerden itibaren tüm kolonyaların virüs, bakteri ve mikrop koruyucu görev üstlendiklerini belirtmekte fayda var.

Üretim için sertifikalı kolonya firmalarını tercih edin

Kolonya satın alırken önem vermeniz gereken, özellikle dikkat etmeniz gereken bir konu, merdiven altı üretim yapan kolonya firmalarını tercih etmemenizdir.  Litrelik kolonya satın alırken, fiyat önemli ölçüde değişmektedir. Merdiven altı üretim yapan firmalar, bırakın belgelere sahip olmayı etil alkol yerine kullandıkları metil alkol yüzünden birçok insanın sağlığını tehdit etmektedir. Bu yüzden litrelik kolonya alırken dikkat etmeniz gereken firmanın aldığı ISO belgeleri, Sağlık Bakanlığı izni, GMP, Vegan sertifikalarını almış olmaları gerekliliğidir.

Belgeler kesinlikle önem arz etmektedir. İnsan sağlığının ve ürün standardizasyonu için yapılması gerekenleri kurallar gereği belirlemek hem insanlar için hem şirketler açısından büyük sorumluluk taşımaktadır. İlkom Kolonyaları, bu belge ve sertifikalara sahip, insan sağlığını en önde gözeterek, doğaya karşı sorumluluk hissederek çalışmalarına devam etmektedir.

Litrelik kolonyada vegan olanları tercih edin

Doğaya karşı sorumluluk bilinci yanı sıra, vegan kolonyaları tercih etmelisiniz. Gerek araştırma kısmında gerek ürünlerin içerik kısmında hayvanlarla ilgili çalışmalara son verilmesi hem toplum vicdanını hem çevre ekosistemine yaramaktadır. Vegan kolonyalarla da güzel kokulara sahip olunabilir, kalıcı, ferah kokular elde edilebilir. Aynı zamanda virüs ve bakteriden korunabilir. Hatta vegan kolonyalar, doğal özlerden oluştuğundan ciltte gelişen reaksiyonları, alerjik rahatsızlıkların önüne geçmekte daha iyidir.

Bidonla kolonyada çeşit var mı?

Limon kolonyasıyla birlikte artık farklı koku çeşitleri de çok fazla tercih edilir olmuştur. Özellikle lavanta, gül, zambak, zeytin, yeşil limon doğal kokuları hem bulunduğu ortama ferahlık katıyor hem de doğal olması sebebiyle bir zararı bulunmuyor.

Her çeşitte litrelik kolonya ve bidonla kolonya satılmaktadır. Bunun için en iyi kokulara sahip olan İlkom Kolonyaları’nın satış sitesi olan ilkomonline’dan en iyi doğal kokulara bakabilir, 80° kolonyaları satın alabilirsiniz. Ayrıca sprey kolonya çeşitleri ve çeşitli boyutlarıyla da ihtiyacınıza yönelik tüm vegan kolonyalara buradan ulaşabilirsiniz. İlkom’un diğer vegan ürünleri, el temizleme jeli, bitkisel özlü şampuan, duş jeli, yüzey temizleme spreyi, sıvı el sabunu, ıslak mendil, oda spreyi gibi çok fazla ürün seçeneği vardır. Sağlığınız için vegan kozmetik ürünlerini tercih etmenizi önerir,  sağlıklı, hijyenli günler dileriz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close