0 0
Read Time:2 Minute, 39 Second

İzmit klima servisi, İzmit içerisinde istenen her yere hizmet vermektedir. Klima servisleri hem tamirat hem de bakım yapmaktadır. Alanında uzman çalışanlarımızın verdiği hızlı ve güvenli hizmet ile bizi tercih etmekten çekinmeyin.

Klima Servisi Hangi Aşamalardan Oluşur?
Klima sistemlerinin tam servisi, birbirini takip eden birkaç adımdan oluşur. Klima servisine nelerin dahil olduğunu listelenmiştir:
• Filtre ve harici dekoratif panel temizliği
• Isı değişimi temizliği
• Drenaj sistemi temizliği, drenaj performans doğrulaması
• Klima sisteminin çalışan tekerleklerinin balansını kontrol etmek
• Fan temizliği
• Klimanın çalışma modlarının doğru çalışmasının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi
• Buharlaşma işi üzerinde kontrol uygulamak
• Kondenser merdane temizliği, hava giriş ızgarası
• Havalandırma yatağı kontrolü
• Havalandırma kanatlarının temizlenmesi
• Kasa temizliği
• Yakıt soğutucusu (gerekirse)
• Klima arızalarının teşhisi.

Havalandırma ekipmanının arızalanmasının nedeni yetersiz miktarda freon (soğutma sıvısı) olabilir. Bunun sonucunda, kompresör güçlü basınç altındadır ve klima sisteminin verimliliği önemli ölçüde azalır. Ayrı sistemlerin tam servisi yılda en az üç kez yapılmalıdır. İzmit klima servisi bunu sizin için yapmaktadır. Sistem hizmetinin yalnızca ayrı bir hizmet merkezinde mümkün olduğunu unutmayın. Klima sahibi, havalandırma cihazının sadece bazı parçalarını ve tasarımlarını yıkayabilir ve temizleyebilir.

Klimanızı Yaklaşan Sıcak Günlere Hazırlayın
Önümüzdeki sıcak ve bunaltıcı günlere en iyi nasıl ve nasıl hazırlanacağınızı düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Kendi klimanız varsa, üniteyi kuran servis teknisyenini aramanızı ve üniteyi yaklaşan soğutma mevsimi için hazırlamasını istemenizi öneririz. Teknik incelemeye ek olarak, cihaz iyice temizlenmelidir.

Klima Servis Özellikleri: Filtre Temizleme
Klimanın temizlenmesi her zaman hava filtrelerinin yıkanmasıyla başlar. Bu elemanlar, havadan kirli partiküller yapmak ve muhafaza içine girmelerini engellemek için tasarlanmıştır. Uzmanlar, havalandırma ekipmanlarının filtrelerinin haftada en az bir kez temizlenmesini tavsiye ediyor.

Aslında bu gereklilik cihazın kullanım sıklığına göre değişiklik göstermektedir. Filtreleri temizlemek için en sık elektrikli süpürge kullanılır, ancak yoğun kirlilikle sıcak su jetlerini yıkamasına izin verilir. Filtreyi temizlerken hiçbir durumda fazla ovulamaz, filtre kırılabilir. İzmit klima servisi temizleme hizmetlerinde hava filtrelerini temizlemek için hiçbir kimyasal madde kullanılamaz.

Klima Sistemlerinde Eşanjör Temizliği
Servis işleminde klima sisteminin radyatörü de temizlik ve yıkama gerektirir. Ayırma sistemindeki ısı eşanjörünü temizleyin aynı elektrikli süpürge olabilir ve güçlü tozla buharlı temizleme prosedürünü kullanmanızı öneririz. Havalandırma ısı eşanjörünü temizleme prosedürüne gelmemiş olanlar için, bu elemanın doğrudan kapağın altında veya filtrenin arkasında bulunduğunu fark ediyoruz (ikinci seçenek, klimanın çift temizliği varsa mümkündür).

Harici Bölünmüş Sistem Bloğu Nasıl Temizlenir?
Havalandırma sistemleri İzmit klima servisi, dış havalandırma ünitesini temizleme prosedürünü içerir. Bu yoğun kullanım göz önüne alındığında Cihazın Temizlenmesi Yılda en az 1-2 kez vücudun dış kısmına yapılmalıdır. Dış havalandırma ünitesinin temizliği yüksek elektrik süpürgesi kullanılarak yapılır. Klima alçak bir yüksekliğe yerleştirilmişse, gövde kapağını silerek ve temiz, nemli bir bezle silerek bağımsız olarak çıkarabilirsiniz. Temizlik başlamadan birkaç dakika önce klimanın güç kaynağıyla bağlantısı kesilmelidir.

Klimadan Kaynaklanan Tehlike
Son yıllarda, insanları olumsuz dış ve iç etkilerden en iyi şekilde korumak ve böylece onlara konforlu yaşam ve çalışma koşulları sağlamak için klimalı odaların sayısı önemli ölçüde artmıştır. Günümüzde medya, klimaların insan sağlığı üzerindeki zararlı etkileri hakkında giderek daha fazla yazıp konuşuyor. Klima, tanımı gereği kapalı mekanlarda yaşayan insanlar için rahatlık hissi yaratmak için tasarlanmış bir cihaz olsa da medyadan gelen uyarılar çok sayıda insanda klimalara karşı korku ve olumsuz bir tutum oluşturmaktadır.

Klimalar eğer bakımları ve tamirleri yapılmazsa tehlikeli olabilirler. Klimanızın tehlike yaratacağını düşünüyorsanız İzmit klima servisi çalışanlarımızı arayabilir ve aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

https://arkomteknik.com.tr/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close