iPhone kullananlara kritik uyarı!

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’a bir haftalık süreçte ikinci yazılım güncellemesi geldi. iOS 14.7’den 7 gün sonra önemli güvenlik güncellemelerini içeren ve Apple tarafından tüm iPhone kullanıcılara önerilen iOS 14.7.1 güncellemesi çıktı.

0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Apple’ın 19 Temmuz’da yayınladığı iOS yazılımı güncellemesinin üzerinden henüz 10 gün geçmeden kritik bir iOS güncellemesi daha geldi.

19 Temmuz’da çıkan, MagSafe harici pil desteği başta olmak üzere bazı iyileştirmeler ve hata düzeltmelerini kapsayan iOS 14.7 güncellemesinin ardından, iOS 14.7.1 yazılım güncellemesi çıktı.

Yaklaşık 120 MB boyutundaki yazılım güncellemesi, iPhone 6s ve üstü modeller için yayınlandı.

Touch ID’li iPhone modellerinin “Kilidi iPhone ile Aç” özelliğini kullanarak eşlenmiş bir Apple Watch’un kilidini açamamasına neden olan bir sorunu düzelttiği ifade edilen iOS 14.7.1’in asıl kritik noktası ise güvenlik oldu. resmi açıklamaya göre iOS 14.7.1 yazılım güncellemesi, önemli güvenlik güncellemelerini de sunuyor ve Apple tarafından tüm kullanıcılara öneriliyor.

  • İOS 14.7 ÇIKTI, İŞTE GELEN YENİLİKLER
    İOS 14.7 ÇIKTI, İŞTE GELEN YENİLİKLER

26 Temmuz’da çıkan iOS güncellemesinin güvenlik içeriğiyle ilgili olarak verilen bilgide şu ifadeler dikkat çekiyor:

“Etki: Bir uygulama çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütebilir. Apple, bu sorundan etkin olarak yararlanılmış olabileceğine dair rapordan haberdardır.”

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close