Havuz Başı Düğün Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

0 0
Read Time:2 Minute, 15 Second

Yaz mevsiminin gelmesiyle tüm çiftlerin hayali olan evlilik için hazırlıklar başladı. 2020 yılından itibaren dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgını yüzünden yapılamayan düğünler, 2021 yılında aşıların başlamasıyla tekrar yapılmaya başlandı. Düğün sezonunun hareketlenmesi, hem çiftleri hem de düğün salonlarını heycanlandırdı.

Özellikle pandeminin tüm dünyada hala kontrol altına alınamaması ama bununla birlikte aşının bulaş riskini azalttığı bir zamanda herkes daha iyimser oldu. Dolayısıyla çiftler, aileler, düğünlerini ertelemek yerine gerekli tedbirleri alarak düğünleri gerçekleştirmek için uygun tarihi bulmak için arayışa girdi.

2021 düğün sezonunda trend açıkhava düğünleri

Türkiye’de aşılama işlemlerinin başlamasının ardından Sağlık ve Bilim Kurulu üyelerinin yönlendirmeleri doğrultusunda normalleşme trendine giren ve kısıtlamaları kaldıran devlet yetkilileri düğünler içinde önlemlerin alınması dahilinde yapılmasını serbest bıraktı. Yeni evlenecek çiftler ve evlenecek çiftlerin aileleri, yakınları kapalı ortamlardan daha çok açıkhava ve kır alanlarını düğünlerinde tercih ettiği görüldü.

Bursa Açıkhava düğün salonu denildiğinde şehrin ilk akla gelen tesisi olan Buzzpark hem şehrin göbeğinde bir nefes hem de eğlencenin gerçek adresi olarak akla gelmektedir. Çiftlerin açıkhava tercihinde tamamen ilk yer olan bu tesis Bursa havuzbaşı düğün arayanların beklentisini tamamen karşılamaktadır.

Yemyeşil bahçesi, geniş havuzbaşı, balo salonu, teras katıyla ve alternatif salonlarıyla tamamen lüks hizmeti benimsemiş bu tesiste covid önlemleri en üst düzeyde alınarak gelen misafirlerin sağlığı gözetilir.

Bulunduğu konum itibariyle ulaşımın çok kolay sağlandığı tesiste havuzbaşı alanında 750 kişilik kapasitesi kapalı alan kısmında 550 kişilik kapasitesi bulunur. Dolayısıyla covid önlemleri olarakta düğün organizasyonu yapılırken mevcut alan en iyi şekilde değerlendirilir. Masalar arası mesafe, konukların kendi arasındaki mesafesi en ince ayrıntısı hesaplanarak yerleşim planı yapılmaktadır.

Pandemi koşullarında düğün yemekleri nasıl olmalıdır?

Bursa havuzbaşı düğün yapmak isteyenler genellikle bu düğünleri yemekli olarak organize etmek istemektedir. Yemekli yapılacak bir düğünde tamamen önlemler arttırılarak hizmet sunulmaktadır. Bu önlemler tesisin yemekhanesinde uzman aşcılarından çıkan yemeklerden başlayarak, masaya konulan tüm servislerle devam eder.

Düğün boyunca en steril ve güleryüzlü hizmeti sunmayı prensip edinen uzman garsonlar ve onların yardımcıları komiler pandemi koşullarında Covid tedbirleri kapsamında alınması gereken tüm eğitimleri alarak uygulamaya başlamıştır. Bu yüzden Bursa açıkhava düğünü yaparak içini rahat tutmak isteyen aileler yemekli bir organizasyonda da sağlık koşullarını ve tedirginliklerini üstlerinden atarak sadece kendilerini eğlenceye adayabilirler.

Alternatif salonlar ile farklı organizasyonlara ev sahipliği yapılabilir

Açıkhava düğünü sırasında yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına hazırlıklı olarak kapalı bir salon daha hazırda konuklar için bekletilmektedir.

Aynı zamanda farklı organizasyonlar içinde kapalı salon ve kristal salon, teras salon seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle Bursa kına organizasyonu yapmak için tamamen biçilmiş kaftan olan kristal salon ve teras salonda en güzel eğlenceleri düzenleyebilirsiniz. Geniş metrekaresi ve sütunsuz bir salon olan kristal ve teras salonlarında tüm salona hakim olunabilir. Böylelikle eğlence tüm sürat devam eder.

Teras ve kristal salonları aynı zamanda nikah, sünnet, nişan gibi daha resmi merasimler için uygunken kurumsal etkinlikler içinde en prestijli salonlardan biridir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close