Çocuğunuza İngilizceyi Sevdirecek Yabancı Bakıcılar

0 0
Read Time:2 Minute, 36 Second

Türkiye’de son yıllarda yabancı bakıcılara karşı artan talep çok üst seviyelere ulaşmıştır. Çünkü artık aileler, çocuklarının okula gittiğinde almaya başladığı yabancı dil eğitimini özellikle de İngilizce dil yetisini doğduğu andan itibaren kazandırmak istemektedir. Dolayısıyla yabancı bakıcılar bu anlamda büyük avantaj sağlamaktadır.

Yabancı bakıcılar arasında da popülerlik tamamen Filipinli bakıcılar ve Faslı bakıcılar arasında oluşmaya başladı. Özellikle dikkat edilecek nokta Filipinli bakıcıların ana dilinin hem Filipince hem İngilizce olması bakıcılar arasında en üst sıraya getiriyor. Faslı bakıcıların durumu da hemen hemen aynı olmakla birlikte Fas’ta anadil olan Arapça ve ençok kullanılan dillerden olan Fransızcaya sahip olmaları bununla birlikte global iletişim dili olan İngilizce bilgisine sahip olmaları, Türk ailelerin tercih sebebi olmaktadır.

Bebek bakıcı olarak ülkemize gelen yabancı bakıcılar, genellikle kendi ülkelerinden uzakta olduklarından burada uzun dönem ve yatılı çalışmayı istemektedir. Faslı bakıcı özelinde yatılı olarak çalışmak istemesi Türk ailelerin ençok tercih ettiği nedenlerdendir. Çünkü bebekleriyle ya da çocuklarıyla daha fazla zaman geçirecek olan bakıcı dil yeteneği kazandırmada daha çok katkı sağlayacaktır.

Damla Danışmanlık alanında uzman yabancı bakıcıları ailelerle buluşturuyor

Küçük yaşta kazanılmaya başlayan dil bilgisi sayesinde okul çağına gelene kadar çocuklarda İngilizce kulak dolgunluğu oluşur hatta temel seviyede diyaloglar kurulabilmektedir. Bu yüzden Damla Danışmanlık İnsan Kaynakları, hem çocuk bakımı konusunda uzman hem dil bilgisi konusunda yetkin hem de çocuklarla iletişimi kurabilecek kadar sıcakkanlı olan adayları, yabancı bakıcılarla çalışmak isteyen Türk ailelerle buluşturmaktadır.

Bakıcıları belirlenen kriterler üzerinden değerlendiren Damla Danışmanlık şirketi, çocuk haklarının bilincinde olan, çocuk sağlığı ve beslenmesi hakkında bilgi sahibi mümkünse uzmanlık sertifikası olan, yabancı dil seviyesini kanıtlamış ve pedagojik bilgiye sahip adayları ailelerle görüştürmektedir. Filipinli Bakıcılar kendi ülke kültürleri gereği zaten sıcakkanlı bir yapıya sahipken ülkemizdeki yaşama da çok kısa sürede adapte olabilirler.

Birçok Filipinli bakıcı kendi ülkesinde lisans mezunu olup eğitim seviyesi yüksek bir şekilde Türkiye’ye gelmektedir. Ailelerin beklentilerine cevap verebilecek nitelikte deneyimleri bulunan yabancı bakıcılar, hem ev işlerine yardımcı olmakta hem çocuklarla ilgilenip, İngilizce oyunlar oynayarak onlarla yakınlık kurmaktadır. Ayrıca yatılı kalmayı tercih ettikleri içinde tamamen ailelerin programlarına odaklı olarak çalışabilmektedirler.

Maaş konusu Damla Danışmanlık’ın kriterleri doğrultusunda nitelikli adaylar seçildiği için Filipinli bakıcılar ortalama 1000 dolar gibi bir maaşla çalışırlar. Kalmalı durumda ve ev işlerine katkısına göre bu ücret daha da değişkenlik gösterebilmektedir.

Faslı bakıcıların 3 dil avantajı

Faslı bakıcıların ana dili İngilizce olmamasına rağmen özellikle genç yaş grubu kendi ülkesinde yaşamayı tercih etmeyerek yurt dışında çalışmayı planlamaktadır. Bu yüzden Türkiye gibi ülkelerde Türkçe dışında ençok konuşulan yabancı dil İngilizce olduğu için buraya gelmeyi tercih eden bakıcılar İngilizce dil bilgisine sahiptir.

Bu yüzden ilk anda Filipinli bakıcılar çok istenilen adaylar olsa da faslı bakıcılar da birden fazla dil bilgisine sahip kişilerdir. Eğitim seviyeleri nispeten diğer bakıcılara göre daha düşük olan bu bakıcıların deneyim süreleri en az 1 sene olduğu için tamamen bebek bakıcı ya da yatılı çocuk bakıcılığı konusunda ailelerin beklentilerini karşılamaktadır.

Damla Danışmanlık, hem uzman personel bulma konusunda Türkiye’de en önde gelen kurumdur. Maalesef legal olmayan yollardan dolayı hem yabancı bakıcılar hem de aileler mağdur edilirken, firma tamamen yasal prosedürleri uygulayarak her şeyi kayıt altında gerçekleştirmektedir. Bu yüzden en önemli varlıklar olan çocukları emanet edebileceğiniz, evinize bir çalışan değil adeta aile bireyi alacağınız tek yer Damla Danışmanlık olacaktır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close