Boru Bükme Makineleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

Fastech Machinery, metal işleme makine çeşitleri ile tüm endüstriyel sektörlerin imalat süreçlerine destek veriyor. Tube bending yani boru bükme makineleri ile farklı alanlarda kullanılacak olan boru ürünlerinin istenilen şekilde bükülmesini kolaylaştırıyor. Çeşitli sistemlerde kullanılan boruların istenilen şekilde bükülebilmesi için farklı yöntemler kullanılmaktadır. İmalat sürecinde, aynı şekilde boru bükme işlemlerinin yapılabilmesi için makine çeşitlerine ihtiyaç vardır. Boru bükme makineleri farklı sektörlerde yapılan metal ürün işleme işlemlerinde kullanılabiliyor.

Boru Bükme Makinesi Nedir?

Boru bükme makineleri, boruların şeklini değiştirme ve istenilen şekilde bükülmesini sağlayan makinelerdir. Çeşitli makine sistemleri ve tesisatlar da kullanılan boruların yapımında kullanılan malzemelerin sertlik dereceleri ve malzeme özellikleri farklıdır. Sert madde özelliğine sahip borular, boru bükme makineleri ile kolaylıkla bükülebilir. Bending machines ürün çeşitleri ile tüm müşterilerinin makine ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan firma, tüm sektörlerin yapısına göre özel tasarımlı makineler sunuyor.

Boru Bükme Makinesi Kullanım Alanları

Boru bükme makineleri, boruların çeşitli yöntemlerle istenildiği gibi bükülmesini sağlar. Fastech Machinery firması, boru bükme makinelerini kullanım alanları ve sektörlerin yapısına göre özel üretiyor. Boru bükme ve plasma cutting machines ürünlerinin kullanıldığı alanlar şunlardır.

  • Endüstriyel makineler,
  • İş makineleri,
  • Otomotiv sektörü,
  • Petrokimya sektörü,
  • Mobilya sektörü,
  • İnşaat ve üretim sektörü,

Makinelerin kullanılacağı sektörlerin yapısına, kullanım amacına göre makinelerin, gücü, ölçüleri ve tasarımları özel olarak belirlenir.

Boru Bükme Makinesi Ne İşe Yarar?

Çeşitle sektörlerde ve makine sistemlerinde kullanılan boruların, kullanım yerlerine uyum sağlaması önemlidir. Boru bükme makineleri, boruların şekillendirilmesini ve bükme işlemlerini gerçekleştirerek, amaçlanan yerlerde kullanımını sağlamaktadır. Endüstriyel alanlarda ve boru kullanım alanlarında üretimin sürekliliği, işleyişin kolaylığı için büyük öneme sahiptir. Boruların yapıldığı malzemeye, bükme şekline göre makine seçimine de dikkat edilmelidir.

Boru Bükme Yöntemleri

Kullanım alanlarına göre kullanılacak boruların malzeme özellikleri değişmektedir. Boru malzeme özelliklerine göre bükme yöntemleri uygulanır. Boru bükme yöntemleri şunlardır.

  • Basınçlı bükme,
  • Çekme ile bükme,
  • Merdaneli bükme,

Boru bükme işlemlerinin yapıldığı sektörler, ağır sanayiden en basit montaj işlemleri aşamasına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım durumuna göre boru bükme işlemleri yapılırken, boruların zarar görmemesi için boru bükme makineleri kullanılır.

Boru Bükme Makinelerinin Özellikleri

Fastech Machinery firması, üretimini yaptığı tüm metal işleme makinelerinin özelliklerini müşterilere detaylı olarak gösteriyor. Boru bükme makinelerinin özellikleri, makine türü ve modeline göre farklı olabiliyor. Her makinenin maksimum bükme sınırı farklıdır. Boru tipine göre kullanılacak makine özellikleri belirlenir.

Gelişmiş sistem özelliklerine sahip boru bükme makinelerinde, üç boyutlu modelleme yapılmaktadır. Üç boyutlu modelleme çalışmaları, yapılacak boru bükme işlemlerinin görselleştirilmesini ve yaşanabilecek hataların önlenmesini sağlar. Boru malzemesi sertlik derecesine göre kullanılacak makinenin teknik özellikleri belirlenir ve uygun yöntemlerle bükme işlemleri gerçekleştirilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close