2021 Yılında Filipinli Bakıcı Fiyatları Ne Düzeyde?

0 0
Read Time:2 Minute, 37 Second

Filipinli bakıcı, çocuk bakıcı dendiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Bunu Filipinler’in resmi dilinin İngilizce olması ve üniversitelerinin kaliteli eğitim vermesiyle açıklayabiliriz. Filipinli bir bakıcı, genellikle lisans düzeyinde eğitimini almış, anadil seviyesinde İngilizce bilgisine sahiptir.

Türkiye’de her aile çocuğunun iyi bir eğitime, iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olmasını ister. Ailede başlayan eğitim, okul hayatıyla devam eder. Çocukların sağlıklı birey olarak yetişmesini sağlamak için gereken eğitimi aile içinde başlatmak çok önemlidir. Bu noktada Filipinli bakıcılar gereken disiplini, ilgi ve alakayı yakından gösterir.

Ebeveynlerin yoğun iş temposu çocuklarıyla ilgilenmelerinde önemli bir rol oynar. İş hayatının zorunlulukları, anne ve babanın çocuğuyla yakından ilgilenmesinin önüne geçebilir. Çocuk yetiştirmek büyük sorumluluk gerektirir. Bilinçli ebeveynler, çocukları üzerindeki kontrolü bırakmadan ama destek alarak zorlukların üstesinden gelebilir. Filipinli bakıcılar, destek alınacak en iyi seçeneklerden biridir. Eğitim seviyeleri, İngilizce bilgilerinin iyi olması, yatılı kalmayı tercih etmeleri bununla birlikte pozitif ve sevecen yapıları ailelerin tercih etmelerindeki nedenlerdir.

Filipinli bakıcıların 2021 yılındaki en güncel fiyatları

Günümüzde çalışma saatlerinin ve şartlarının artmasıyla ailelerin daha fazla yardıma ihtiyaç duymasında Filipinli bakıcı ücretlerinin etkiside büyüktür. Türkiye’de birçok Asya ülkesinden bakıcı çalışmasına rağmen en nitelikli bakıcılar olarak Filipinli’ler gösteriliyor. Filipinli bakıcı ücretleri, başka ülkenin bakıcılarıyla kıyaslandığında niteliklerine göre en makul seviyede karşımıza çıkıyor.

Dolar bazında anlaşmalarını yapan Filipinli bakıcı fiyatları, 1000-4000$(USD) Dolar arasında bir maaş skalasına sahiptir. Bunun en büyük nedenleri arasında yatılı kalmayı tercih etmeleri, genellikle yurtdışında çalıştıkları işlerin bu alanda olması ve deneyim kazanmaları, anadil seviyesinde yabancı dil bilgisine sahip olmaları yer alır.

Çocuk sağlığı ve gelişimi eğitimleri en iyi düzeyde olan, profesyonel bir yaklaşım göstererek lisans/yüksek lisans eğitim sahibi, uluslararası sertifikalara sahip olan Filipinli bakıcıların fiyatları, deneyim süreleriyle birlikte geniş bir ücret yelpazesine neden olmaktadır. Ancak en değerli varlığımız olan çocuklarımızın en nitelikli eğitimi alması ve güvenilir insanlar tarafından yetiştirilmesi en önemli kriter olmalıdır. Türkiye’de resmi çalışma belgesi olmayan yabancı uyruklu insanların daha ucuz bir ücret karşılığında çalışması birçok sorunuda beraberinde getiriyor.

Bunun en başında güvenlik meselesi yer alıyor. Resmi kurum kayıtlarında yer almayan, bununla birlikte gerekli eğitimlerden yoksun bir şekilde çalışmak isteyen bakıcılara emanet etme noktasında aileleri tedirgin etmeye yeter.

Türkiye’de Filipinli Bakıcıları kimler tercih etmelidir?

Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda döviz kurlarının yükselmesi birçok ailenin ekonomisini zorlayabilecek seviyeye getirmiştir. Bu doğrultuda ücretlerinde de değişkenlik olacaktır. Bu noktada sizin beklentileriniz, belirleyici etken olacaktır. Yatılı kalmasını istediğiniz bir Filipinli bakıcı daha yüksek bir ücret talep edebilir. Bununla birlikte 1 yaşında bir bebekle, konuşmayı öğrenmiş bir çocuk arasında ilgilenme farkı söz konusu olduğundan farklı bir maaş beklentisi oluşacaktır.

Ekonomik durumu orta-üst seviyede olan ailelerin genellikle tercih ettiği Filipinli bakıcıların ücretleri, döviz ile olsa da karşılıklı görüşmeler sonrasında makul seviyelerde anlaşılabilmektedir. Tavsiye olarak güven veren, eğitimli, sevgi ve sıcakkanlı bir yaklaşım sergileyen Filipinli bakıcıların, deneyimlerinden faydalanmanız ve çocuğunuz için en sağlıklı ortamı oluşturmanızı söyleyebiliriz.

Çocukların hayata en doğru şekilde atılmalarını sağlamak için ilk adımı attıran aile bireyleri, hayatlarına katacakları bu yol arkadaşlarında da en doğru kararı vermeleri gerekir. Filipinli bakıcılar sayesinde çocuğuna akıcı bir dil becerisi kazandırmak aile için en büyük kazançlardan biri olacaktır. Son olarak 2021 yılında en çok tercih edilen bakıcılar arasında Filipinli bakıcıların olduğunu da söylemek gerekir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close